Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... reorganizare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

reorganizare

Buna ziua, va rog sa-mi raspundeti daca este corect ca, in urma modificarii organigramei unei institutii publice din subordinea consiliului local, functia publica de director adjunct(economic) a fost desfiintata si persoana care a ocupat-o sa fie mutata definitiv pe post nou creat de sef birou financiar? Acest birou poate avea doar un post functie publica cu studii economice, restul fiind contractanti cu alte studii?!Multumesc.
Daca numarul subordonatilor a scazut sub 15 atunci ramane serviciu (daca sunt 7 in subordine) sau birou (5 in subordine).
Un birou financiar contabil ar trebui sa aiba in principiu personal cu studii economice.