Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... neplata taxelor in danemarca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

neplata taxelor in danemarca

salut ..am muncit un an in danemarca,si dupa ce mam intors ,am aflat ca as fi dator la statul danez o suma destul de mare reprezentand odiferenta de impozit #-o ,ma pot forta cei de acolo sa o pltesc?avand in vedere ca eu sunt in romania si nu imi doresc sa mai ajung pe acolo?
in principiu ar putea
numai nu stiu daca se incurca..... oricum ca sa puna in aplicare un titlu executoriu din danemraca, ar trebui sa faca proces de recunoastere a titlului executoriu si aici in tara, si dupa aceea sa va actioneze.....
eu zic sa nu va stresati
augustinmerti a scris:

salut ..am muncit un an in danemarca,si dupa ce mam intors ,am aflat ca as fi dator la statul danez o suma destul de mare reprezentand odiferenta de impozit #-o ,ma pot forta cei de acolo sa o pltesc?avand in vedere ca eu sunt in romania si nu imi doresc sa mai ajung pe acolo?
Revin dupa mai bine de un an,doresc sa adaug faptul fiscul de acolo continua sa trimita plicuri cu hartii din care reiese ca as fi dator la ei,suma fiind destul de mare,ce e de facut?