avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... neplata taxelor in danemarca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

neplata taxelor in danemarca

salut ..am muncit un an in danemarca,si dupa ce mam intors ,am aflat ca as fi dator la statul danez o suma destul de mare reprezentand odiferenta de impozit #-o ,ma pot forta cei de acolo sa o pltesc?avand in vedere ca eu sunt in romania si nu imi doresc sa mai ajung pe acolo?
Cel mai recent răspuns: augustinmerti , utilizator 18:14, 13 Septembrie 2011
in principiu ar putea
numai nu stiu daca se incurca..... oricum ca sa puna in aplicare un titlu executoriu din danemraca, ar trebui sa faca proces de recunoastere a titlului executoriu si aici in tara, si dupa aceea sa va actioneze.....
eu zic sa nu va stresati
augustinmerti a scris:

salut ..am muncit un an in danemarca,si dupa ce mam intors ,am aflat ca as fi dator la statul danez o suma destul de mare reprezentand odiferenta de impozit #-o ,ma pot forta cei de acolo sa o pltesc?avand in vedere ca eu sunt in romania si nu imi doresc sa mai ajung pe acolo?
Revin dupa mai bine de un an,doresc sa adaug faptul fiscul de acolo continua sa trimita plicuri cu hartii din care reiese ca as fi dator la ei,suma fiind destul de mare,ce e de facut?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare de legislatie europeana an0n1mul an0n1mul Avem urmatorul scenariu: Un membru apropriat al familiei, a lucrat aproape 2 ani in Danemarca, ca angajat al unei firme daneze. Statul danez are un sistem de ... (vezi toată discuția)
Am avut un contract incheiat cu vodafone(abonament ... ruscanu stancuta ruscanu stancuta buna seara , Am avut un contract incheiat cu Vodafone(abonament ) pt.2 ani pe care am vrut sa-l reziliez in urma unor nemultumiri si mi sa spus ca nu-i ... (vezi toată discuția)
Blocare cont bancar de catre fisc Artigas Artigas Buna seara, Am un diferend cu casa de asigurari de sanatate,in sensul ca mi-au constituit abuziv un titlu de creanta,cu toate ca C.N.A.S a apreciat intr-o ... (vezi toată discuția)