Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reabilitarea termica a blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reabilitarea termica a blocului

Daca ne-am apucat sa izolam blocul si nu avem autorizatie de la primarie e vre-o problema?si ce ar trebui sa facem? ca si alte blocuri sau izolat si nu au autorizatie.Poate fi o problema ?:((
Da, poate fi o problema deoarece faceti lucrari de constructii si pentru a face asemenea lucrari aveti nevoie de autorizatie de construire. Vedeti L 50/ 1991 si tot in lege veti descoperi la capitolul sanctiuni ce vi se poate intampla.