Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dubla cetatenie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dubla cetatenie

dupa obtinerea dublei cetatenii turca dupa casatorıe cu cetatean turc ce se va intampla cu pasaportul romanesc va maı fı nevoıe.cu ce voı calatorı ?cand ma ıntorc in romanıa
D na sibel si eu sint casatoria de 27 ani in Turcia..in primul rind trebuie sa faceti transcrierea casatoriei la consulat si dupa aceea luati foaie de drum si mergeti in Ro si gasiti pe cineva sa va ia in spatiu si va faceti buletin provizoriu si dupa aceea va faceti si pasaport crds.