Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare cumparare

se poate incheia un contract de vanzare cumparare daca nu a fost schimbat buletinul dupa casatorie?
pe noile carti de identitate nu e specificat statutul civil. se poate incheia daca aratati notarului certificatul de casatorie.
kosmin76 a scris:

se poate incheia un contract de vanzare cumparare daca nu a fost schimbat buletinul dupa casatorie?

Nu. Schimbati-va buletinul.
Daca aveti indoieli asupra raspunsului intrebati notarul.
este vorba de sotia mea care a luat si numele meu
Nu se poate legitima cu actele vechi, care sunt nule.
Trebuie sa isi schimbe toate actele si la notar se legitimeaza cu cartea de identitate, pasaport sau carnet de sofer, dar trebuie sa fie pe numele nou.