Forum Discuţii juridice Executare silită Rectificare act de adjudecare
Discuție deschisă în Executare silită

Rectificare act de adjudecare

Am si eu o nelamurire. Un executor judecatoresc a vandut la licitatie un imobil impreuna cu o suprafata de teren mai mica decat cea reala intrucat cei de la Primarie cd au dat adeverinta cu bunurile detinute au gresit suprafata de teren . Cei de la OCPI au copiat suprafata de teren fara sa o verifice, iar acum proprietarul nu se poate intabula deoarece. La 3 ani dupa toate astea Primaria da o adeverinta in care trece suprafata corecta de teren recunoscand ca a comis o eroare. Mai poate executorul modifica acum actul de adjudecare? Sa-l faca o copletare in care sa treaca suprafata corecta? Sau care ar fi calea de urmat?
da executorul care a emis actul de adjudecare poate sa incheie un proces verbal pe 388 de constatare si indreptare a erorii respective , face parte integranta din acctul de adjudecare a imobilului.....