Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori certificat de actionar
Discuție deschisă în Bursa de valori

certificat de actionar

am un certificat de actionar la PETROBRAZI si ma-r interesa ca valoare mai au (daca mai au) #-o
Contactati o societate specializata din lista de mai jos:
[ link extern ]
Va dau un link pe pagina de contact a PREMIUM SA BRAZI

[ link extern ]

Contactati-i la telefon sau pe email si vedeti daca se mai tranzactioneaza la bursa.
elga50 a scris:

Va dau un link pe pagina de contact a PREMIUM SA BRAZI

[ link extern ]

Contactati-i la telefon sau pe email si vedeti daca se mai tranzactioneaza la bursa.

Pe BVB apar ca tranzactionabili.
Si chiar si in aceste conditii, degeaba ii contacteaza pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, tot la o societate de intermediere va trebui sa ajunga.
Nu poate sa-si vanda singur certificatul decat poate pe la coltul strazii.
Operatiunea se face de catre un broker autorizat de CNVM.
Sigur, se tranzactioneaza printr-un broker, numai ca eu i-am dat "contactul" pentru ca acolo afla mai multe amanunte, la biroul actionariat.
De multe ori oamenii au asemenea certificate de ani buni de zile, nu stiu ce sa faca cu ele si...in general nu stiu de unde sa porneasca. Primul pas este emitentul, apoi....pe calea fireasca afla pas cu pas ce optiuni are si unde ... :)