Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... vatamare corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

vatamare corporala

am si eu o problema,din luna decembrie eu si sotia mea si trei copii minori in varsta de 14, 6,7luni locuim cu mama mea la curte intro casa cu patru camere propietatea ei noi neavand nici mutatia facuta la adresa respectiva.problema ie umatoarea ia acum 3luni a plecat la sora mea mai mare si vor a va dea afara din casa ,au fost la politie si au declarat ca o batem ca sa plecam de aici din casa,am fost si eu si sotia chemati sa dam declarati am am spus ca nu ie devarat ca nuu a dat nimeni an ia si cum noi platim toate darile in casa bine inteles pe numele ei.acum 2 zile cand eu eram la servici mama insotita de sora cumnatul,nepotul si trei barbati necunoscuti,ua intrat peste sotie si au luat toate lucrurile noastre si ni lea scos an strada distugandumi canapeau televizorul nu mai merge copii sau speriat mai ales cel de 6 ani .intre timp sotia ma sunat sa ajung acasa ca lucrez aproape si a anuntat politia ,eu ajugand pestrada unde locuim vazand toate lucrurile aruncate si vazundui cum carau lucrurile mam repezit la iei sa le trag lucrurile din maini atunci au sarit in spatele meu cumnatul epotul si cei trei necunoscuti mau lovit cu picioarele si nepotul mia dat cu pumnul an pometele lasundumi o unflatura ,intre timp a ajuns si politia si ia luat din spatele meu intun final nea dat amenda doar nepotului si cumnatului si mie ca am anceput scandalul cu nepotul unl dintre agenti nu a vrut sa le ia datele si celor late trei persoane cu toate ca ieu insistam sa le ia datele si iel zicea sa plec ca stie el ce face cal an vat eu cesa scrie .eau dat amenda au pecat totieu am fost la politie am facut plangere ca am fos agresat ieram zgariat pometele uflat genuncgihul la fel am specifict an plangere cte persaoane erau si ca nu stiu sigur daca le luat si celor lalte persoane datele mi sa spus ca nu are cumsa nu le ia ,adoua zi de dimineata am fost sami scot certificat medico legal ma consulat au spus sa astept 10zile pana ami iese
am fost dupa aceia miam scos cu trimitere de la medicul de familie concediu medical de la medic primar chirurgie generala ,7 zile.acum cea lalta sora a mea a sunato pe mama si pe sora cea lalta dece au venit cu lume straina sa ma bata ,si iei au spus ca nu a fost cu nimeni ca dor ei au fost ca nu era imeni cu eii ,bne anteles nu au recunoscut.dar martori dupa stada vecini nostri iau vazut pe toti 3 ecunoscuti,si insistenrtele mele fata de agentul de politie sa le ia datele agentul acesta ancerca sa ma provoace ca ia pune mana pe mine unde lucrez vine el si ma face sa nu mai ma agajjeze nimeni ,ca el daca vrea ami da ce amenda vrea el.cumpot sa aflu daca lea luat datele celor 3 si ce trebuie sa fac ieri dupa ce am fost aa medic am trecut pe la politie si mia spus sa astept sa ma contacteze ei eu am vrut sa depuna si sotia plangere ca nisau distrus lucrurileau trecutt doua zile si nu stiu ce sa fac? multumim

Trebuie sa asteptati pana va iese certificatul medico-legal.Intre timp dnii de la politie vor audia si celelalte parti din dosar.Este de durata oricum!