Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... suspendare permis pentru viteza 102 km an localitate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

suspendare permis pentru viteza 102 km an localitate

pot trimite cererea de grefa la inspectoratul de politie din bacau pentru restituirea permisului de conducere daca ieu sunt din bistrita
Cererea pentru obtinerea certificatului de grefa se depune la judecatoria unde ati depus plangerea impotriva pv si nu la IPJ.
Cu certificatul de grefa va ridicati permisul, este putin probabil ca IPJ sa va trimita permisul prin posta.
poi de la registratura politiei bistrita nici macar nu eram bifat sau cum vrei sai spui ca aveam permisul suspendat asa ca dami un sfat de unde ami recuperez permisul an cazul meu am antrebato pe doamna de la ghiseu si mia spus ca nu figurez la iei cu permisul suspendat ie adevarat ca am o dovada cu care pot circula 15 zile dar am antrebato daca pot trimite cererea de grefa la ipj bacau si mia spus ca pot deci care sunt optiunile
ieu am trimiso prin prioriti post
sau datimi o idee cum pot recupera permisul pentru ca an procesul verbal data antocmirii procesului verbal era de 23 08 2018