avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... permis luat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

permis luat

pot sa scot alt permis de conducere daca cei de la bacau nu mil mai trimitsi nici nu apar an baza lor de date ca am permisul suspendat ieu fiind an am facut contestatie la procesul verbal si a trecut o luna si numi restituie nimeni permisul
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 19:47, 30 Iulie 2018
Dacă nu ati câștigat contestația normal ca nu va restituie nimeni permisul. Dacă nu făceați contestație dupa o luna il aveati
poi da aveti dreptate da permisul nu a fost restituit conform legii an termen de 15 20 de zile la unitatea care a emis permisul iel nu figureaza nici macar an baza de date ca ar fi suspendat dar cum pot sal recuperez si de unde
Cereți un duplicat de pe permis. Ciudat ca nu apare permisul suspendat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis pentru viteza 102 km an localitate hugh1001 hugh1001 pot trimite cererea de grefa la inspectoratul de politie din bacau pentru restituirea permisului de conducere daca ieu sunt din bistrita (vezi toată discuția)
Anulare titluri de proprietate irinu irinu Vecinul meu ma dat in judecata pentru a cere dreptul aspra unei servituti desi exista o hotarare definitiva din anul 1970 care anuleaza acet drept.Pe larg in ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat limita de viteza hugh1001 hugh1001 pot conduce autoturismul daca cei de la ipj bacau nu mi lau trimis iar la politie nu figurez cu permis suspendat mentionez ca am o contestatie pe rol anpotriva ... (vezi toată discuția)