Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... casatorie cu un cetatean spaniol
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

casatorie cu un cetatean spaniol

Buna ziua !
As dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru casatoria cu un cetatean spaniol ( casatoria se va incheia in Spania ) , si ce procedura trebuie sa urmez .
Va multumesc
incearca sa scri la adresa roembmad@worldonline.es ....este adresa Ambasadei Romaniei in Spania.
Certificat de nastere si pasaport.
mergi la Ambasada Romaniei din Spania...le zici ca vrei sa te casatoresti...le duci niste bomboane de ciocolata si flori ;;) asa mandra cu zambetul pe buze...le arati certificatul de nastere si pasaportul sau chiar si CI ....si poate iti mai dau si ei o foaie ceva in spaniola :) dar nu cred neaparat...si sa nu uitam ca poate sunt niste legi speciale....niste doc/forme care trebuie facute la ei acolo in spania ca sa te poti casatorii ...teste medicale etc....Casa de termopan si BCA B-)