avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu inteleg programul!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu inteleg programul!!

Buna seara
lucrez intr-o unitate sanitara privata.E normal programul:
- saptamana1 -de luni pana vineri 7-15,samb si dum 7-19
-saptamana2 -luni-duminica 15-22
-saptamana3 -luni-sambata 22-7
saptamana 4 -liber+duminica din sapt 3
e normal sa lucram 20 zile fara liber,din care 2 zile de 12 ore,si apoi 8 zile liber?
Cel mai recent răspuns: dyacos_13 , utilizator 22:33, 6 August 2010
cate ture/schimburi exista?
trei
se pare ca da... nu sunt 3 saptamani fara liber pentru ca dupa prima saptamana aveti o zi libera, dupa a doua aveti iar o zi libera, dupa a treia...
acest grafic poate fii decis de catre reprezentantul legal al unitatii ... ar necesita si acordul salariatilor in parte.
dupa prima saptamana de dimineata,sambata si duminica respectiva lucram 12 ORE PE ZI,deci ies duminica seara la 7 si intru luni dupamasa la 3.Nu sunt 24 ore.
iar dupa 5 zile a cate 8 ore,se pot lucra inca 2 de 12?
da se poate!

Alte discuții în legătură

Ore suplimentare - munca in ture Ada30teo Ada30teo Daca am salariati care lucreaza in ture 1 saptamana 6 h/zi de luni pana vineri si Sambata+Duminica 10h/zi, iar in saptamana urmatoare lucreaza doar de luni ... (vezi toată discuția)
Zile libere... IORDAN ELENA IORDAN ELENA buna dimineata, va rog sa-mi spuneti daca am dreptul la zile libere ( adica 2 zile consecutive) in conditiile in care lucrez 6 ore/zi de luni pana sambata o ... (vezi toată discuția)
Cum pontam sambata? hgabi hgabi Am urmatoarea situatie: programul de lucru cu clientii firmei este urmarorul luni -vineri:8-18, iar sambata:8-13. Angajatii sunt programati in ture, astfel ... (vezi toată discuția)