Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu inteleg programul!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu inteleg programul!!

Buna seara
lucrez intr-o unitate sanitara privata.E normal programul:
- saptamana1 -de luni pana vineri 7-15,samb si dum 7-19
-saptamana2 -luni-duminica 15-22
-saptamana3 -luni-sambata 22-7
saptamana 4 -liber+duminica din sapt 3
e normal sa lucram 20 zile fara liber,din care 2 zile de 12 ore,si apoi 8 zile liber?
cate ture/schimburi exista?
trei
se pare ca da... nu sunt 3 saptamani fara liber pentru ca dupa prima saptamana aveti o zi libera, dupa a doua aveti iar o zi libera, dupa a treia...
acest grafic poate fii decis de catre reprezentantul legal al unitatii ... ar necesita si acordul salariatilor in parte.
dupa prima saptamana de dimineata,sambata si duminica respectiva lucram 12 ORE PE ZI,deci ies duminica seara la 7 si intru luni dupamasa la 3.Nu sunt 24 ore.
iar dupa 5 zile a cate 8 ore,se pot lucra inca 2 de 12?
da se poate!