Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... duplicat certificat de casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

duplicat certificat de casatorie

buna ziua, stie cineva daca pot obtine un duplicat al certificatului de casatorie cu mentiunea ca am divortat? mi se cere in germania si certificatul original a fost depus atunci cand am intentat divortul.
Nu se elibereaza duplicat cu aceasta mentiune.
Va trebuie hotararea de divort legalizata cu mentiunea definitiva si irevocabila tradusa si apostilata.