avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... duplicat certificat de casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

duplicat certificat de casatorie

buna ziua, stie cineva daca pot obtine un duplicat al certificatului de casatorie cu mentiunea ca am divortat? mi se cere in germania si certificatul original a fost depus atunci cand am intentat divortul.
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 15:22, 8 August 2010
Nu se elibereaza duplicat cu aceasta mentiune.
Va trebuie hotararea de divort legalizata cu mentiunea definitiva si irevocabila tradusa si apostilata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere certificat de casatorie dupa un divort Rodi111 Rodi111 Buna seara . Pentru obtinerea cetateniei un Franta se cere certificatul de casatorie in original. Sunt divortata din 2003 si actul original à fost depus la ... (vezi toată discuția)
Duplicat certificat casatorie dupa divort micatalin71 micatalin71 Pentru casatorie in Germania mi se cere un duplicat dupa certificatul de casatorie din casatoria din care am divortat... Am inteles ca se elibereaza de la ... (vezi toată discuția)
Certificat de divort maria.b maria.b Buna ziua, Stie cineva de unde se poate obtine certificatul de divort? Nu ma refer la sentinta de divort. Inteleg ca in Austria, pe langa sentinta de ... (vezi toată discuția)