Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... proces cu CEZ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

proces cu CEZ

sant in proces cu cez , obligatia de a face, si am ajuns intr-un punct mort . ma paseaza de la cez vanzare la cez distributie si invers. am incercat sa aflu ce lege, hotarare sau act normativ stabileste relatia dintre cele doua cez-uri dar nu am putut afla de la dansii( cu toate ca sant asimilati autoritatii statului)
cunoaste cineva care este relatia dintre cele doua, actul normativ in sine ?
CEZ este societate ceha care a cumparat de la statul roman statiile de producere a energiei electrice din sudul tarii.(vezi EON)
Cred ca printr-o cerere la sediul lor central de pe str.Ion Ionescu de la Brad se poate afla ce competente au cele doua compartimente de munca si apoi va dati seama de ce va intereseaza.
Dar ei nu au site de prezentare?
Rodica Ciolca, Consultant resurse umane