Forum Discuţii juridice Executare silită Suma de 10%-cautiune
Discuție deschisă în Executare silită

Suma de 10%-cautiune

CIT ESTE CAUTIUNEA DACA BILETUL LA ORDIN ESTE DE 6000RON ONORARIUL EXECUTORULUI 3500 SI CHELTUIELI 500 SE POATE LUA IN CALCUL SI SUMA RETINUTA POPRITA PANA ACUM ESTE DE 4900 RON
cautiunea reprezinte 10 % din suma pe care o contesti(debit onorariul executorului judecatoresc,cheltuieli cu executarea silita)
Du-te cu toate actele la un avocat;
Onorariul executorului judecatoresc este prea mare ,el nu poate depasi 10//% din valoarea debitului recuperat , la care se adauga cheltuielile de corespondenta si taxa judiciara de 14 lei si timbre judiciare
@costin_mihai..
:offtopic:

Este a doua oara cand va atentionez, cu privire la aceeasi incalcare a Regulamentului de postare.

Va rog sa evitati scrierea in exces cu litere mari de tipar.Editati-va mesajele postate, pe acest aspect.

Regulamentul de postare in forum, interzice acest lucru, mesajul riscand sa fie sters.

Multumesc frumos.