Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

am si eu o intrebare.daca baj dosarul de divort acum (aujust) la cat timp va fi prima infatisare si care e term care se acorda ptr impacare?
depinde daca e vorba de bucuresti sau de provincie. in bucuresti primul termen se la doua-trei luni de la primirea cererii de divort.
buna ziua.
la intrebarea dvs. nu veti putea primi un raspuns cert, intrucat termenele de judecata care se acorda difera de la o instanta la alta.
depinde si de nr. de dosare aflate pe rolul judecatoriei in cauza.
termenul de impacare este de doua luni .