Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ce se intampla daca refuz sa semnez dispozitia de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ce se intampla daca refuz sa semnez dispozitia de eliberare din functie?

Ce se intampla daca refuz sa semnez dispozitia de eliberare din functie?In urma reorganizarii postul de sef serviciu SPCLEP a fost desfiintat.Dar,in urma radiogramelor primite de la DEPABDEP Bucuresti rezulta ca acest serviciu se poate reorganiza in primariile care se incadreaza in nr.de personal . Culmea ,primarul nostru refuza sa mai faca aceasta miscare de reconstituire a serviciului pe motiv ca mai bine delega personal din primarie cu 25-40% atributii de evidenta .Este legal daca exista posibilitatea de a avea un serviciu constituit sa refuzi sa-l infiintezi?Mai mult cine va coordona serviciul petru ca nu vrea nimeni sa faca pe seful dar sa nu fie platit pentru asta?
daca refuzati...o sa vi se comunice cu posta. daca nici asa nu doriti sa primiti dispozitia.... no problem, primaria poate oricand face dovada ca v-a comunicat actul administrativ. :)