avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... CONCURS INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

CONCURS INM

Buna seara.
Am absolvit Facultatea de Drept si Administratie Publica, forma ID in 2009 din cadrul Univ.Spiru Haret. Mi-am depus dosarul pentru concursul de la INM si tocmai am aflat rezultatul: RESPINS. Am 48 h sa depun contestatie. Ce sa scriu in contestatie? Ce sanse am in situatia data? Pana unde merge bataia de joc in aceasta tara?
Multumesc.
nu fiti asa sigura ca nu intra in avocatura pt ca acolo este.cum a intrat?asa cum s-a practicat.daca v-am suparat imi pare rau insa nu trebuie generalizat pt ca unii studenti au ales particularul pt ca sunt taxele mai mici nu pt ca nu au stiut carte.dar marea parte au trecut prin facultate ca prin parc.
o zi buna si dvs
sirbu cristina a scris:

nu fiti asa sigura ca nu intra in avocatura pt ca acolo este.cum a intrat?asa cum s-a practicat.daca v-am suparat imi pare rau insa nu trebuie generalizat pt ca unii studenti au ales particularul pt ca sunt taxele mai mici nu pt ca nu au stiut carte.dar marea parte au trecut prin facultate ca prin parc.
o zi buna si dvs






atunci e de apreciat ca persoana respectiva stie civilul in asa fel incat nici nu se mai poate gandi la penal
sau pur si simplu a incurcat omu` civilu` cu penalu`
:pleasantry:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen magistratura Ce se mai aude? Era vorba sa se excluda o conditie importanta pentru concursul de admitere in magistratura: media la licenta de 8,50. Pentru ce? Sa intre cat ... (vezi toată discuția)
Doar un sfat.... *2007* *2007* Stiu ca nu sunt indreptatita sa scriu in aceasta sectiune a forumului...dar as vrea sa cer un sfat unor oameni avizati in ale "scolii" ....as vrea sa ma ... (vezi toată discuția)
Pot fi promovata la studii superioare crimea crimea Lucrez in administratia locala si anul acesta adica 2009 am terminat facultatea respectiv Universitatea Spiru Haret specializarea contabilitate informatica ... (vezi toată discuția)