Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... conditii de calatorie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

conditii de calatorie minor

sunt divortata de fostul sot iar copilu este in grija mea .vreau sa stiu dak mai e nevoie de semnatura tatalui pentru a scoate copilul din tara dak acesta mi-a fost incredintat mie spre crestere printr-o hotarare def si irev fara ca el sa aiba drept de vizita sau etc asupra copilului.:sorry:
Nu este nevoie de semnatura tatalui, insa trebuie sa aveti la dvs hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila spre a o prezenta la granita.
Este necesar doar sa aveti hotararea definitiva si irevocabila la dvs., fara alte semnaturi.
Nu, aveti nevoie doar de hotararea prin care v-a fost incredintat minorul spre crestere si educare legalizata cu mentiunea definitiva si irevocabila in original.