Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzufruct viager
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzufruct viager

am si eu o intrebare: daca parintii mei mi-au facut un uzufruct viager pe o casa 6 luni de zile inseamna ca am detinut acea casa??? ca sa stiu daca pot face dosar pentru o casa sociala la primarie!!! multumesc anticipat
Nu cred ca v-au facut uzufrust viager ( pentru 6 luni) ...fiindca acesta ar fi in semnat pe viata-viager. Indiferent ce v-ar fi facut, daca nu ati detinut proprietatea vreunui imobil , puteti primi o locuinta sociala.