avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... exista concediul post natal dupa cei 2 ani de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

exista concediul post natal dupa cei 2 ani de indemnizatie crestere copil?

doresc sa stiu daca se poate lua concediu post natal cel de 126 de zile,dupa ce termini indemnizatia de crestere copil de 2 ani
Cel mai recent răspuns: dima anca , utilizator 14:36, 16 August 2010
daca mai faci un copil poti beneficia de concediu dupa nastere(adica concediu post natal)/
Multumesc mult pentru raspuns, dar in baza carei legii se aplica? Eu am cautat si nu am gasit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu post natal Victor-Dan Victor-Dan Sotia mea a nascut si a ales sa stea in post natal 1 an,pana pe data de 9 mai 2012. Intre timp a ramas insarcinata ,urmand sa nasca din nou in Iunie ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal sau postnatal obligatoriu? oanaelena22 oanaelena22 buna ziua am doua intrebari in legatura cu concediu pre / post natal, stiu ca este un total de 126 zile, din care 42 obligatorii dupa nastere, intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Informatii pentru o viitoare mamica pensionara Lavinia_Dm Lavinia_Dm Buna ziua, Apelez la voi pentru cateva informatii deoarece nu am gasit nimic foarte specific pe internet referitor la situatia mea si am multe intrebari si ... (vezi toată discuția)