Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... DOSARE RESPINSE INM 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

DOSARE RESPINSE INM 2010

Buna ziua tuturor.
De 2 zile de cand s-au afisat rezultatele dosarelor pentru concursul de la INM stau si ma tot gandesc la o solutie. Voi ceilalti care ati terminat Spiru, carora vi s-a respins dosarul din cauza neindeplinirii conditiei de la lit.b alin 2 art.14 din Legea nr. 303/2004 ce masuri ati adoptat? Va vine sa credeti, noi am sustinut o licenta pe care nimeni n-o recunoaste, ni se spune ca trebuie sa resustinem licenta, ce inseamna asta? Suntem mingea de ping-pong dintre cei doi, suntem papusile cu sfoara care danseseaza la comanda? Noi ne-am indeplinit obligatiile, sa-si indeplineasca si ei obligatia de a ne emite diploma, este dreptul nostru, conflictul sa si-l rezolve independent de noi.
Am depus o contestatie la decizia CSM, am facut un memoriu la Rectorul USH, am trimis e-mail la Minister,am stat de vorba cu un avocat. Nu stiu daca actiunile intreprinse de mine vor avea rezultat, timpul este scurt si daca pana pe 20 august nu se rezolva nimic pierdem orice sansa de a intra in concurs anul acesta. M-am gandit ca poate daca ne solidarizam toti cei carora ni s-a respins dosarul sau chiar toti cei din promotiile 2008, 2009 care trebuie sa resustina licenta vom fi ascultati altfel colectiv, decat individual. Sa mergem la Bucuresti, sa ne cerem diplomele, sa cerem audienta la ministru, nu stiu, chiar si la presedinte...astept sugestii, idei.
Multa bafta in actiunile intreprinse de dvs.
ContSters119945, utilizator
Multumesc.
V-am trimis un mesaj privat......astept raspuns.