Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata caldurii la comun
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata caldurii la comun

locuiesc intrun bloc in care 50% sunt incalzite cu centrale proprii 50%de la sistemul centralizat.a intrai in vigoare legea in care trebuie sa platim 50%din costul caldurii si noi cei cu centrale?care e aceasta?eu iarna trecuta am platit 350 lei caldura,vecinii de langa care nu au centrala 70lei.de la cine la cine se duce caldura?cine incalzeste peretii?stima
Eu locuiesc la un Bl. din Craiova in casa scarii si prin ap. meu nu trec tevii si nici calorifere nu exzista , in schimb am fost pus sa platesc caludura ?? pierderile de retea? ce pot sa fac?
In nici un stat UE nu se plateste ceva ce nu consumi.
multumesc Radu