Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... masina lovita, probleme la frontiera?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

masina lovita, probleme la frontiera?

este vreo problema la granita daca masina este lovita?precizez ca vin din italia,accidentul a avut loc pe 30 aprilie,dar nu am reusit sa o repar pana acum pentru ca de abia mi-au ajuns banii de la asigurare. La mana nu am decat dovada de la asigurare,proces verbal nu s-a incheiat deoarece s-a facut pe cale amiabila?masina este lovita doar portiera fata si aripa de pe partea stanga. Se poate intra cu masina in tara in conditiile acestea?va multumesc!
In Romania puteti fi amendat daca circulati cu autoturismul nereparat dupa 30 zile dupa producerea accidentului.