Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... are drept de mostenire fostul meu cumnat ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

are drept de mostenire fostul meu cumnat ?

Are drept la mostenire fostul meu cumnat ?

Am facut demersurile pentru obtinerea de masuri reparatorii pentru averea confiscata tatalui meu care a fost arestat ca detinut politic. Singura mea sora a decedat inainte de 1989, fara sa aiba copii si nici o avere. Fostul ei sot s-a recasatorit si nu stiu daca are drept la mostenirea tatalui meu , si daca da in ce procent.
cumnatul d-voastra nu are drept de mostenire.