Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... procura notariala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

procura notariala

Buna ziua.
Urmeaza sa plec in concediu in Bulgaria cu masina cumnatului meu.As vrea sa stiu daca este necesar sa inchei o procura notariala in acest sens pt a nu avea probleme in vama sau pe teritoriul Bulgariei.Mentionez ca restul documentelor sunt in regula:permis conducere valid, CI valida, certificat innmatriculare valid cu ITP valabil,asigurare(carte verde)valabila. Daca stie cineva cam cat m-ar costa un astfel de act,as fi recunoscator.
Cu respect.
Buna ziua !
Puteti sa incheiati un contract de comodat fara a fi nevoie de un act autentic.
Daca doriti un act autentic, onorariile sunt si in functie de notariatul pe care il alegeti.
Cu stima !
Sa inteleg ca este valabil un contract de comodat incheiat intre mine si cumnatul meu ,datat,semnat de ambele parti dar neautentificat la un notar public?