Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cuantum penalitati intarziere - factura societate ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cuantum penalitati intarziere - factura societate telefonie mobila

as dori sa stiu ce pot sa fac deoarece la factura de cosmote mi s-au pus penalitati de intarziere mai mari decat abonamentul; au voie sa puna mai mult de 2/2,5% pe luna/an? cum sa procedez? la cat au dreptul sa fixeze cuatumul acestora?
Va recomand sa cititi contractul, in una din clauze este specificat exact cuantumul penalitatilor, contract care prin semnarea lui, va creaza obligatii .
Sigur, penalitatile pot sa depaseasca datoria de plata, este specificata aceasta clauza in contract in mod sigur. Depinde si de situatia contractuluI....asta o va verifica un avocat. Succes!
Av. Adrian Albu SCA MOROIANU, ALBU & IORDANESCU