avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale juridic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

juridic

un administrator de societate comerciala cu raspundere limitata in urmarire penala pentru evaziune cu alcool conf.oug 54/2010 art.296 lit.l mai poate ramane administrator ?, intrucat pedeapsa ar fi intre 1 si 4 ani.mentionez ca a colaborat cu organele de control nu are nimic pe cazier pana la cei 59 ani pe care ii are.Va multumim.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 21:01, 15 August 2010
Nu va putea daca fapta este inscrisa in cazier.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 31/90 siempreska siempreska Buna! Exista cumva vreo modificare recenta in ceea ce priveste raspunderea personala a administratorului? Multumesc! (vezi toată discuția)
Amenda penala milles milles buna seara am si eu o problema pe care doresc sa o clarific. am fost urmarit penal din anul 2008 pana in anul 2011 cand s-a comunicat rezolutia ... (vezi toată discuția)
Penal vs faliment vioricapop vioricapop Buna ziua, Sunt asociat intr-o SC in faliment. Singurul creditor al soc in faliment este anaf. Debitul a fost cnstituit in urma unui control fiscal, iar cei ... (vezi toată discuția)