Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare

Buna ziua,

As avea si eu nevoie urgent de niste lamuriri si anume:
Lucrez intru liceu pe functia de supraveghetor de noapte, dar munca efectiva este de contabil de la contabilitatea primara pana la efctuarea balantei, pentru ca nu exista post. Incepand cu data de 1 august 2010 colega mea a iesit la pensie. Intrabarea mea este pot eu trece pe acest post tinand cont ca am diploma de absolvire a unor cursuri de contabil avizate de ministerul educatiei si ministerul muncii iar in statul de functii sunt prevazute un post de contabil si unul de contabil. sef....Ordonanta asta 34/2009 chiar nu are nici un dar?...Va multumesc si va doresc o zi buna tututror, Adriana :(
Puteti trece pe acel post dar numai in urma unui concurs de promovare in functie.