Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... treapta de salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

treapta de salarizare

Sunt supraveghetor de noapte la caminul unui liceu. Pentru aceasta functie sunt necesare , doar, studii gimnaziale la angajare. Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de o alta treapta de salarizare. Am absolvit liceul ,cu diploma de bacalaureat, am studii superioare de scurta durata si vechime la ultimul loc de munca de 8 ani si in total de aproape 10 ani in invatamint.
1.Postul de supraveghetor de noapte pe care il ocupati nu are mai multe trepte de salarizare,nivelul de studii cerut - st. generale.
2. Faptul ca intre timp v-ati completat pregatirea profesionala nu va ajuta pt. promovarea in functie in cazul dvs.
Singura sansa a dvs. pt. a va valorifica pregatirea,este ca atunci cand scoala va scoate la concurs un post din specialitatea studiilor absolvite sa va inscrieti si sa participati la concurs.
ContSters136493, utilizator