Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chirias fara sa fie trecute la intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chirias fara sa fie trecute la intretinere

Am o vecina care tine in chirie oameni. Dar am observat ca nu ii trece la intretinere. Unde ar trebui sa ma duc sa o declar ca tine persoane in apartament fara a fi trecute la intretinere?? Va rog sa-mi dati un raspuns concret.
sa faceti o sesizare catre presedintele asociatiei de proprietari. daca nu se va lua nicio masura puteti sa va adresati cu o sesizare si primariei.
Problema e ca presedintele asociatiei de proprietari e vecin cu noi in scara si ar sti treaba asta dar nu a facut nimic pana acuma , chiar si seful de scara. Si in al doilea rand nu avem inca infintata o asociatie de proprietari , e in curs de aprobare.