Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... relicentiere USH septembrie 2010
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

relicentiere USH septembrie 2010

Buna seara,
Nu este cazul sa mai repet ce au scris colegii mei pana acum,dar tinand cont ca la centrul unde am terminat eu in 2009 geografie,au spus ca joi este ultima zi de primire a cererilor pentru relicentiere nu stiu ce sa fac?
Eu sunt angajata in baza adeverintei eliberate in urma licentei sustinute in iulie 2009 si angazatorul i-mi cere diploma.Nu stiu daca este bine sa depun cerere sau nu?
Am inteles ca daca depun cerere i-mi anulez singura licenta de anul trecut.Nu stiu ce sa fac?
Lucrez in acest sistem de 30 de ani si nu as vrea sa pierd postul acum in prag de restructurari.Am muncit pentru asta la fel ca si ceilalti.
Va multumesc!
nu va anulati singura licenta daca o mai sustineti odata..dar in opinia mea, ordinul ministrului de anulare a examenului de licenta ptr anul 2008-2009 sustinut de absolventii USH, e lovit de nulitate absoluta si poate fi atacat in contencios administrativ.. un examen de licenta nu se poate anula retroactiv decat prin hotarare judecatoreasca.. cum nu exista asa ceva, eu zic ca e valabila diploma dvs.. daca vreti sa dormiti linistita si nu cu sabia lui Damocles asupra capului, sustineti din nou examenul sa nu aveti probleme