Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendarea activitatii srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendarea activitatii srl

Exista si situatii cand nu se poate cere suspendarea temporara a activitatii unui SRL?

Multumesc!
Da. Cand societatea are activitate:))
In principiu nu trebuie sa ai datorii catre stat, furnizori, etc. ca sa poti trece societatea pe linie moarta...;)
adica trebuie sa nu ai activitate si sa fii cu datoriile pe 0:((
E clar, multumesc mult.