Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legislatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legislatie

preavizul se poate intrerupe cu concediu de odihna si concediu medical?
Preavizul este intrerupt prin concediul medical, intrucat pe aceasta perioada contractul individual de munca se suspenda ::)
Andra Denise Dinca, Avocat
Concediul de odihna se poate efectua in perioada preavizului fara a-l prelungi.
coca1 a scris:

preavizul se poate intrerupe cu concediu de odihna si concediu medical?

Termenul de preaviz este suspendat pe perioada concediului medical ...reluandu-se la terminarea acestuia.
CO si perioada de preaviz se pot suprapune.