Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contract mandat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contract mandat

daca lucrez cu contract de mandat si primesc si ajutaor de somaj inregistrandu-ma fiscal trebuie sa platesc din nou la stat somaj si asigurare si ce mai este?
care este procedura, si ce declaratie trebuie depusa si unde?
multumesc!
Mergeti la Ad-tia financiara si explicati situatia dvs.
Acolo vi se vor da tipizate pe care le completati cu veniturile obtinute si veti primi instructiunile necesare.
Contractul de mandat este remunerat sau este cu titlu gratuit?