avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intoarcere din postnatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intoarcere din postnatal

Buna tuturor,

In cazul in care au expirat cele 126 de zile pe care mamica si le putea lua (inainte si dupa nastere) si ea nu a facut niciun fel de cerere (nici de reluare a activitatii, nici de intrare in CIC) cum pot proceda ca angajator? Practic acum ea acum lipseste nemotivat.
E obligata in vreun fel sa ma instiinteze, e un anumit termen in care trebuie sa faca acest lucru?

Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Angajator gravida danacalugar danacalugar 1.sunt un angajator privat, mai am 2 sapt pana la nastere. cred ca am facut o greseala. nu am anuntat la ITM ca am o angajata gravida (chiar eu). #-o ce ... (vezi toată discuția)
Urgent!!!!!!!!!!!!!!!! elena rusu elena rusu Concediu pentru cresterea copilulu este un drept al salariatei,nu?Nu depinde de angajator daca i-l da sau nu.............. Cand incepe sa curga termenul e 2 ... (vezi toată discuția)
Probleme indem crestere copil crisadi crisadi buna ziua Am o mamica care incepand cu 15.09.2010 a intrat in concediu de maternitate, a nascut pe 09.12.2010. Cand se implinesc cele 42 de zile de conc pt ... (vezi toată discuția)