Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cardul cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cardul cadou

Dorim sa emitem carduri cadou (magazin de decoratiuni interioare). Cum se evidentiaza aceste carduri in contabilitate atat pentru vanzator cat si pentru cumparator (persoane juridice)? Trebuie depusa adresa la Finante?
Va multumesc!
Aceste carduri pot fi considerate discounturi sau reduceri.
Nu este vorba de card de discount, ci de un card care se cumpara si se poate oferi cadou. Persoana care il primeste face cumparaturi cu acest card in magazin (pana la valoarea cardului- 100, 200 sau 300 lei).