avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conductele unei societati pe terenul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conductele unei societati pe terenul meu

Am un teren in proprietate , traversat de doua conducte RAJA . Exista proiect de deviere aprobat dar cine plateste lucrarea? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters478 , utilizator 14:03, 27 Ianuarie 2008
RAJA trebuie sa plateasca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie cadastrala complicata - greseala primarie, suprapunere cu drum si conducta de apa cpx cpx Buna seara, Doresc sa achizitionez o parte a unui teren (aprox 20*40m) ce are in vecinatatea stanga drum pietruit (pamant batatorit) pe toata lungimea lui, ... (vezi toată discuția)
Teren proprietate privata traversat de conducta gaze ionelstoica73 ionelstoica73 in urma cu aprox 2luni am observat ca in zona unde eu detin un teren intravilan se desfasoara o activitate de inlocuite si deviere a conductei de medie ... (vezi toată discuția)
Conducta apa pe teren. retragere??? skoompik skoompik Buna seara, Va rugam frumos sa ne ajutati intr-o problema cu care ne confruntam. Dorim sa construim o locuinta p+1e iar pe terenul nostru se afla o conducta ... (vezi toată discuția)