Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fals si consecinte juridice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fals si consecinte juridice

ete vorba de un act sub semnatura privata contract de vanzare cumparare pe baza caruia in anul 1991 cu ocazia aplicarii L.18/1991 s-a atribuit Titllul de Proprietate acest titlu a fost contestat in anul 2005 cu ocazia aplicarii L.247/2005
In anul 2005 cu ocazia aplicarii L.247/2005 am revendicat terenul pe motiv ca actul prezentat de persoana cu care santem in litigiu in anul 1991 a prezentat un act fals.
Actul falsificat a fost prezentat din nou in anul 2005 in fata comisiei de fond funciar de persoana cu care santem in litigiu si pe baza acestui act persoana a facut dovada cumparari terenului si ca atare comisia ne-a respins cererea de retrocedare al terenului
Intrebarea este ca actul sub semnatura privata prezentat in anul 2005 cu care persoana respectiva a facut dovada cumparari terenului dupa cum reiese si din procesul verbal intocmit la data respectiva de comisia de fond funciar si pentru care mie mi- sa respins cererea de reinproprietarire al acestui teren se considera ca prezentarea actului sub semnatura privata a fost facuta pentru a produce consecinte juridice ???
aveti posibilitatea formularii unei plingeri penale.
v-ati inscris in fals?