Forum Discuţii juridice Executare silită proprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

proprire salariu

am un card de credit la care am intarziat mi s-a pus proprire pe salariu iar acum recuperatorul de la banca imi trimite somatii sa platesc altfel se trece la executare silita se poate si una si alta mentionez ca angajatorul a depus banii in contul bancii
Debitorul este in drept sa uzeze de toate caile legale de recuperare cat mai rapid a sumelor neachitate . In acest context , in conditiile in care aveti bunuri proprietate firma recuperatoare va incerca sa le execute silit in limita sumelor ramase de achita (rate, penalitati , cheltuieli executare) . Odata recuperate aceste sume se va sista proprirea instituita asupra veniturilor salariale .