Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Probleme cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Probleme cu banca

Buna ziua, am luat un credit cu ipoteca in 2008 si pentru a ma incadra am marit salarul pe o luna in cartea de munca, iar pe adeverinta de venit de la banca am trecut salarul marit pe 6 luni, iar acum imi cere copie dupa cartea de munca. Poate banca sa imi faca probleme din cauza asta. Din aceasta cauza mi-e frica sa depun plangere la OPC pentru comisionul de risc. Va multumesc.
mai bine sa nu depuneti plangere la OPC.
poate sa va faca, si inca mari.
Ati gresit atunci, platiti comisionul de risc pana la sfarsitul contractului. Daca nu-i deranjati, nu cred ca va deranjeaza.
Chiar daca veti face plangere la OPC, nu se vor intoarce impotriva dumneavoastra pentru acest motiv. Banca este interesata sa isi primeasca platile privind creditele.;);)
Poate sa imi faca probleme si dupa mai multi ani? Faptele acestea nu se prescriu?