avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme REVISAL

In revisal au fost inregistrate, din greseala si transmise catre ITM, doua contracte individuale de munca pe durata nedeterminata. Contractele nu au fost inca inregistrate la ITM. (din lipsa de comunicare intre angajator si firma cae se ocupa de problemele de personal )

Contractele semnate de angajati sunt pe durata determinata, de 12 luni. Cum pot corecta inregistrarile din REVISAL?

Multumesc!!!
Cel mai recent răspuns: a&a , utilizator 11:11, 23 August 2010
Intrati in Revisal la "Modificari" si schimbati "Tipul contractului" din "nedeterminata" in "determinata". Il comunicati la ITM si duceti si CIM-urile pe suport de hartie
multumesc tare mult pt raspuns.
...dar, imi cere data cu care operez modificarea si este aceeasi data cu care l-am inregistrat in REVISAL: 20.08.2010. Este in regula daca introduc aceeasi data? Iar la motivul modificarii, selectez "ALTELE"??? .......ca durata nedeterminata a CIM-ului a fost introdusa din greseala....

multumesc! multumesc!
multumesc tare mult pt raspuns.
...dar, imi cere data cu care operez modificarea si este aceeasi data cu care l-am inregistrat in REVISAL: 20.08.2010. Este in regula daca introduc aceeasi data? Iar la motivul modificarii, selectez "ALTELE"??? .......ca durata nedeterminata a CIM-ului a fost introdusa din greseala....

multumesc! multumesc!
- e in regula aceeasi data - 20.08.2010
- motivul modificarii: "Acordul partilor"
- si la Explicatii: "inregistrat incorect "nedeterminata"
Multumesc tare mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent..... prelungire contract pe revisal nou cioc natalia cioc natalia Buna ziua, va rog mult de tot un raspuns cat mai urgent: Maine, 04.10.2011 imi expira un contract la salariatul X, iar legal, azi, 03.10.2011 trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Modificare durata contract alina40 alina40 Buna ziua, am un contract care initial a fost incheiat pe durata nedeterminata, iar acum partile au convenit prin act aditional sa modifice durata in ... (vezi toată discuția)
Transformare cim perioada determinata in nedeterminata mirela2000 mirela2000 Buna ziua, Cum pot transforma CIM din durata determinata in durata nedeterminata fara a se pierde nici o zi de lucru pentru salariat? Este suficient un act ... (vezi toată discuția)