Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Componenta comitetului asociatiei de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Componenta comitetului asociatiei de proprietari

Salut!
Posed un apartament intr-un bloc cu asociatie de proprietari. Recent, am avut probleme cu administratorul (ce este un simplu angajat) si am vrut sa depun o plangere impotriva lui la presedintele asociatiei. Am fost trimis de la Ana la Caiafa (o bataie de joc totala, de altfel) am intrebat cine este presedintele, cine face parte din comitet fiindca la avizierul blocului nu exista asa ceva. Refuza sa mi se dea un raspuns, mai ales ca am facut 2 cereri catre asociatie care nu sunt inregistrate (de fapt, nici o cerere nu se inregistreaza). Acum, intreb si eu:
De unde pot lua componenta conducerii asociatiei de proprietari a blocului?
Numai din caietul de PV ale adunarilor generale.
In caz ca nu va puteti intelege pe plan local puteti face sesizare la primarie la Biroul de relatii cu asociatiile de proprietari.