avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprumut. Sfat urgent.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprumut. Sfat urgent.

Am fost actionat in instanta pentru ca nu am achitat un imprumut.
Mi-au fost trimis din afara vreo 4000 euro de la un italian prin western union in 2 transe.
M-am trezit cu actiune de la avocat ca nu am restituit imprumutul in bani.
La dosar sunt doar facturile de a western union. Ambele sunt atasate.
Sunt acestea dovezi ale unui contract de imprumut? Poate retine instanta sa ceva?
Am semnat de ridicare bani, au fost trimis pe numele meu. Dar erau pentru mine fara sa-i restitui. Erau pentru niste servicii facute de mine in Italia.
Cel mai recent răspuns: Imparatul , utilizator 19:54, 24 August 2010
adutescu a scris:

Imparatul a scris:

Dar chiar si asa, nu vad unde se arata ca e vorba de un imprumut.


Tocmai, nu are sanse. Pt orice eventualitate, sa aratati probele.




Voi merge si cu facturile respective in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bani imprumutati prin western union si neinapoiati Medic_Aly Medic_Aly Buna ziua. As avea nevoie de un sfat informal. Am imprumutat unei persoane bani (euro si lire sterline) pe parcursul a 2-3 ani in 5 transe. Mi-a promis ca ... (vezi toată discuția)
Pfa norma de venit colaborare firma sua dragos_ dragos_ Buna ziua, Mi-am facut pfa cu norma de venit. Colaborez ocazional cu o firma din sua si canada. Acestia trimit banii prin Western Union. E ok daca le emit ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani Dizz16 Dizz16 Buna ziua! Am primit o suma de 4000€ in Septembrie 2017 de la o persoana de origine italiana prin transfer bancar in contul din Italia, eu la randul meu i-am ... (vezi toată discuția)