Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprumut. Sfat urgent.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprumut. Sfat urgent.

Am fost actionat in instanta pentru ca nu am achitat un imprumut.
Mi-au fost trimis din afara vreo 4000 euro de la un italian prin western union in 2 transe.
M-am trezit cu actiune de la avocat ca nu am restituit imprumutul in bani.
La dosar sunt doar facturile de a western union. Ambele sunt atasate.
Sunt acestea dovezi ale unui contract de imprumut? Poate retine instanta sa ceva?
Am semnat de ridicare bani, au fost trimis pe numele meu. Dar erau pentru mine fara sa-i restitui. Erau pentru niste servicii facute de mine in Italia.
adutescu a scris:

Imparatul a scris:

Dar chiar si asa, nu vad unde se arata ca e vorba de un imprumut.

Tocmai, nu are sanse. Pt orice eventualitate, sa aratati probele.

Voi merge si cu facturile respective in instanta.