Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50

Am primit ieri, 23-08-2010, un sms de la BRD prin care sunt rugat sa merg sa semnez actul aditional la contractul de credit. Mentionez ca nu am niciun credit la BRD. Am doar un cont in care se vireaza lunar salariul.
si care ar fi intrebarea?
De ce am primit acest mesaj daca nu am niciun credit la BRD? Doar pentru ca sunt in baza lo de date iar aceste notificari se fac automat sau exista alta explicatie?
Multumesc.
Dar aveti linie de credit atasata contului de debit?
Linie de credit atasata contului de debit am dar n-am utilizat-o niciodata.
Ei, despre aceea este vorba!
Chiar daca nu ati utilizat-o, potential o puteti utiliza, iar in momentul cand o veti utiliza (potential), trebuie sa veti fi luat la cunostinta prevederile acestui contract si sa fie semnat.
Cu alte cuvinte se face preventiv.

elga50, moderator