Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50

Am primit ieri, 23-08-2010, un sms de la BRD prin care sunt rugat sa merg sa semnez actul aditional la contractul de credit. Mentionez ca nu am niciun credit la BRD. Am doar un cont in care se vireaza lunar salariul.
Am primit si eu acelasi mesaj.
Vreau sa stiu daca in baza ordonantei 50/2010 se poate micsora actuala dobinda.
Am inceput cu o dobinda de 9% dupa o luna sa mjorat la 10% dupa vreo doua luni a mai crescut un pic iar acum cred ca de vre-un an merg cu o dobinda de 12,15%.
Un prim raspuns pe care mi lau dat ei a fost ca voi semna un act prin care sa accept actuala dobinda si sa merg cu ea pina termin creditul.
Dar cineva mi-a spus ca se poate micsora dobinda.
Intrebarea este :daca se poate si ce trebuie sa fac daca este posibil acest lucru.
Multumesc
titilev, utilizator
Dam OTP Bank in JUDECATA - PROCES COLECTIV
PROCES COLECTIV contra OTP Bank - YAHOOgroups FORMAT Clienti_OTP_bank_OUG_50

Sa deschis forumul clientilor nemultumiti si abuzati de OTP bank.
Va puteti inscrie pe YAHOOGROUPS
Clienti_OTP_bank_OUG_50
Va astept,
Maria
Pentru BCR nu s-a constituit nici un grup pentru a-i da in judecata?
In fapt n-au modificat nimic in actele aditionale, decit ca au cuprins comisioanele vechi in cele 4 noi.X-(