Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... nume imputernicit scris gresit intr-o inchiere civila
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

nume imputernicit scris gresit intr-o inchiere civila

buna ziua,

cu ceva timp in urma am infintat o asociatie non profit, iar dupa ce a fost admisa asociatia in sentinta civila care ni sa emis in ultima parte unde scrie "pentru aceste motive in numele legi dispune" s-a scris gresit numele persoanei imputernicite care a facut demersurile pt inregistrare, in rest datele sunt introduse corect
intrebarea mea este ce treb sa fac ca sa se modifice numele si sa se treaca numele corect.

Multumesc
O cerere de indreptare a erorii materuiale intemeiata pe art. 281 cod procedura civila
Buna dimineata! Nu e nici o problema. Se depune o cerere de indreptare eroare materiala ce se va judeca in camera de consiliu (in mod normal in 2-3 sapt de la depunere/inregistrare). Apoi curge termenul de 30 zile pt redactarea corecta. Pentru motive temeinice puteti depune o cerere de urgentare a redactarii.