avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdere contract vanzare - cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdere contract vanzare - cumparare

Buna ziua

In cazul in care am pierdut contractul de vanzare - cumparare al apartamentului in care locuiesc, cum pot proceda pentru a vinde apartamentul? De ce acte am nevoie ? Cel de la care l-am cumparat acum 7 ani este o persoana fizica.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters478 , utilizator 23:30, 18 Noiembrie 2007
mergeti la notarul la care ati facut acel contract.....si cereti sa va elibereze un duplicat
Vin si eu cu o ipoteza. Si daca nu se mai stie la ce notar a fost facut contractul? (se poate afla de altundeva)
Solicitati un extras de carte funciara si va fi suficient pentru vanzare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdere acte de vanzare cumparare si intabulare gabrielaiones74 gabrielaiones74 am pierdut actele casei de vanzare cumparare si intabulare, cadastru. nu stiu de unde sa incep. nu am nici macar copiile acestor acte. ma poate sfatui cineva ... (vezi toată discuția)
Cum aflu daca imobilul e inscris in cartea funciara? danilacristian danilacristian buna,as dori sa intreb daca tatal meu are un teren cumparat in martie 2004 de la o persoana si a pierdut actele originale ale terenului ,dupa a fost la notarul ... (vezi toată discuția)
Pierdut contract vanzare cumparare apartament paicaflorica paicaflorica Buna seara.Am pierdut contractul de vanzare cumparare al apartamentului pe care l-am cumparat in urma cu peste 20 de ani.Am obtinut extras de carte funciara pt ... (vezi toată discuția)