Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdere contract vanzare - cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdere contract vanzare - cumparare

Buna ziua

In cazul in care am pierdut contractul de vanzare - cumparare al apartamentului in care locuiesc, cum pot proceda pentru a vinde apartamentul? De ce acte am nevoie ? Cel de la care l-am cumparat acum 7 ani este o persoana fizica.

Va multumesc
mergeti la notarul la care ati facut acel contract.....si cereti sa va elibereze un duplicat
Vin si eu cu o ipoteza. Si daca nu se mai stie la ce notar a fost facut contractul? (se poate afla de altundeva)
Solicitati un extras de carte funciara si va fi suficient pentru vanzare.