Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nu pot plati sultele
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nu pot plati sultele

in ceea ce priveste declaratiile lor ,sincer sa fiu nici nu stiu unde mai sunt ei acum.nu am pastrat legatura dupa decesul tatalui nostru.insa nu inteleg ce e cu prescrierea.adica dupa 3 ani ei isi pierd drepturile?unde sa merg sa ma interesez?ptr ca au trecut 4ani de la acea hotarare judecatoreasca.
Mergeti la judecatorai unde v-ati judecat legalizati hotararea de partaj
si verificati data la care aceasta a ramas defintiva.
Daca au trecut 3 ani de atunci s-a prescris dreptula cestora de a cere
puenrea in executare a hotararii.
Asteptati sa inceapa executarea si invocati prescriptia executarii silite.