Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ca administrator trebuie sa platesc si alte taxe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ca administrator trebuie sa platesc si alte taxe inafara de impozitul de 16% ?

Buna seara, sunt administrator, am conventie civila si platesc impozit 16%. Trebuie sa mai platesc taxele care au aparut la somaj, casa de pensii si casa de sanatate CASMB?
da
Conform legii , DA!
Contributia la fondurile de: pensie, sanatate, somaj, nu sunt taxe, ele sunt contributii la fondurile respective pt. ca dvs. sa aveti dreptul la pensie, la somaj si la sanatate.
Si pana acum aveati obligatia sa le platiti. NU inteleg cum de nu le-ati platit pana acum!